Jak zainwestować w ropę naftową?

Jak szybko zainwestować w ropę naftową?

Prasóweczki

Jak zainwestować w ropę naftową? Jak łatwo zainwestować w ropę naftową? Niemalże każdy potrafi sobie wyobrazić ropę naftową, czyli płynną substancję, z której składane są paliwa, smary, asfalt, czy polimery, ale że już sobie wyobrazić tą ropą handel. Słyszymy o ropociągach, ogromnych tankowcach i wartościach oferowanych za baryłkę, a których objętość, chociażby w najmniejszej skali, praktycznie wyklucza handel fizyczny. Mowa właśnie o inwestorach indywidualnych, którzy właściwie nie posiadają kwot umożliwiających zakup ropy przetransportowanej do jakiegokolwiek portu przez duży tankowiec. A przecież ropą handluje się codziennie i stosując do tego projektu stosunkowo niewielkich pieniędzy. Jak zatem istnieje ostatnie dodatkowe?

Jak łatwo zainwestować w ropę naftową?

Czy należy o podział zasobów przykładowego tankowca na drobiny gwarantujące ich nabądź, np. po kilkoro beczek na łebka? Tak nie! Kto i gdzie by te beczki składował?! Drugą przeszkodą, chyba nawet szczególnie poważną, jak wspominamy o inwestowaniu, byłaby cała nieopłacalność tego typu handlu detalicznego w nawiązaniu do ropy naftowej.

Jak zarobić na taniejącej ropie?
Jak zarobić na taniejącej ropie?

Chociażby w stanach wysokiej koniunktury, czyli cenach za baryłkę w wysokości 160 dolarów, to przy wzrostach bardzo wysokich, rzędu 10%, zysk wyniósłby 16 dolarów za baryłkę. Tylko, ile takich baryłek złożylibyśmy sam na bliskim podwórku (o ile nie stoimy w domu, bowiem w piwniczce zmieściłoby się może dwie, po wyrzuceniu roweru). Zarobek mały i złudny, i w niniejszym dodatkowym przypadku zarobilibyśmy 32 zielone i chociaż wówczas, jeśli ktoś odebrał naszą ropę za darmo i darmo ją przywiózł, i gdy ktoś inny nie ukradł nam w międzyczasie roweru.

Eleganckie i naturalne zarabianie na ropie naftowej
Prostym środkiem na inwestowanie w ropę naftową, a jakiego w żadnym razie nie polecamy w tej sytuacji, jest inwestowanie długoterminowe za pomocą instrumentów finansowych. Chodzi o kupowanie jednostek funduszy ETF, a których liczbę jest charakteryzowana na podstawie tych cen jednych rodzajów ropy naftowej.

Tworzą one swoją zaletę, i istnieje nią płynność, gdyż przekazać je ważna na dowolnej giełdzie i zawsze, ale… Zarabiamy jedynie wówczas, gdy cena ropy wzrasta. Inne, jak osoby funduszy inwestycyjnych z prezentacją na ropę są właściwie tym jednym, i do ostatniego mają więcej opłat i szersze wymagania finansowe, i nie są więc opcją dla ludzi.

Pracowanie na spadkach cen ropy naftowej
Obecna pozycja na targach, a spowodowana pandemią koronawirusa SARS-CoV-2 jest z grubsza trudna, a przynajmniej dla ludziach tych, którzy inwestują pieniądze z szansą na wzrosty. Jak to korzystać w Polsce, będąc jednocześnie niemalże uwięzionym w zakładzie?

Kontrakty CFD
Nie znajdziemy ich na polskiej GPW, ale to żadna przeszkoda, ponieważ istnieje wiele domów maklerskich i platform, oferujących handel ropą na wszystkim poziomie wtajemniczenia i przy małych środkach finansowych. W niniejszym fakcie zalecane są zwłaszcza platformy, gdyż domy maklerskie są de facto pośrednikami, którzy zarówno z ostatnich platform korzystają.

Przykładowa platforma do handlu ropą naftową zaś nie tylko, to Oil Profit, gdzie przygodę z muzyką o duże pieniądze można rozpocząć już od 250 dolarów. Platforma umożliwia zawieranie kontraktów CFD, i istnieje wówczas najpopularniejsza, największa i obłożona najmniejszymi prowizjami forma handlu kontraktami na ropę.

Również można na niej dysponować z dźwigni finansowej, która w Polsce dla inwestorów początkujących wynosi 1:33 (nazywa to, że uważając na koncie 250 dolarów możemy wykupić kontrakt wart 8250 dolarów a przy domu na zapis o jakiś procent zarobić 82.5 dolara.

Szczegółowe zasady działania platformy oraz nabywania kontraktów są dostępne po zalogowaniu na stronie Oil Profit

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments