poczta polska

Poczta Polska jako sama firma logistyczna ma potencjał do obsługi wyborów korespondencyjnych

Prasóweczki

Poczta Polska jako dobra firma logistyczna ma potencjał do obsługi wyborów korespondencyjnych. Każdego dnia ponad 25 tys. listonoszy pracownikach w Poczcie Polskiej doręcza dokumenty i paczki milionom Polaków. Poczta, jak najsolidniejsza i duża spółka infrastrukturalna w regionu posiada odpowiednim potencjałem i sprawdzeniem, jakie jest niezastąpione do technicznej obsługi wyborów korespondencyjnych.

Operatorzy pocztowi i kurierscy w Polsce a na świecie nadal realizują nasze zadania każdego dnia. Pandemia przeorganizowała jedynie sposób, w który zatem działają. Przesyłki nadal przemawiają do ludzi, tyle iż w super estetycznej formie, wspólnej z rozporządzeniami Ministra Zdrowia i wsparciami ekspertów.

W ramach procedowanej w Urzędzie RP ustawy Poczta Polska jest technicznie obsłużyć głosowanie korespondencyjne w zestawach prezydenckich. Rola Poczty Polskiej polegać będzie na oddaniu do wyborców pakietów wyborczych, a potem przekazania kart wyborczych do obwodowych komisji wyborczych. Będzie zatem drugie zadanie logistyczne dla operatora pocztowego, zgodne z grudniowym pikiem przedświątecznym, w jakim pocztowcy dostarczają klientom większą liczbę przesyłek, niż w innych poziomach w roku.

– Wyznaczone nam polecenie jest zapewnieniem wartości Poczty Polskiej jako instytucji zaufania publicznego. Stworzymy je z największą starannością, oczywiście jak powodujemy to każdego dnia od ponad 460 lat. Każdego roku dostarczamy ponad 1,5 mld przesyłek. W ubiegłych latach dostarczaliśmy pakiety do głosowania do twarzy niepełnosprawnych, od 11 lat odpowiadamy też za dostawę do nauk pakietów maturalnych. Żaden inny podmiot w Polsce, co oczywiste, nie posiada tak wspaniałego doświadczenia jeżeli chodzi o doręczanie różnego sposobie przesyłek – mówi Grzegorz Kurdziel, wiceprezes Zarządu Poczty Polskiej ds. sprzedaży.

W firmie są przygotowania do technicznej obsługi wyborów, intensywne rzeczy noszą na celu przygotowanie wszelkich rozwiązań logistycznych, informatycznych i organizacyjnych, które zapewnią dobrą obsługę procesu wyborczego. Poczta dysponuje kadrą nie tylko logistyków, ale te informatyków i kolejnych specjalistów, którzy zadbają o zaplanowanie bezpiecznego przebiegu dostarczania pakietów wyborczych. Trwa nabór pracowników, którzy poza swoim dotychczasowym zakresem obowiązków, będą wspierać obsługę wyborów. Odpowiednie wytyczne i ćwiczenia otrzymają listonosze a wszystkie osoby zatrudnione w realizację zadań połączonych z wyborami.

– Dzięki swym gościom oraz możliwościom organizacyjno-logistycznym jesteśmy wyjątkowym w Polsce podmiotem skłonnym do sprawnej obsługi wyborów korespondencyjnych. Traktujemy tę funkcję jako zaszczyt i zaangażowanie wobec obywateli – podkreśla Grzegorz Kurdziel.

Poczta Polska zatrudnia ponad 80 tys. zatrudnionych na karty o pracę, dysponuje flotą ponad 6 tys. aut dostawczych różnego kształtu i siecią ponad 7,6 tys. placówek pocztowych.

zobacz również Poczta Polska jako dobra firma logistyczna ma potencjał do obsługi wyborów korespondencyjnych

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o