Poznaj najważniejsze składniki odżywcze obecne w rybach

Poznaj Najważniejsze Elementy Odżywcze Obowiązujące W Rybach

Prasóweczki

Poznaj Najważniejsze Punkty Odżywcze Te W Rybach Świeże ryby – często te szerokie i morskie (łosoś, śledź, makrela), ale i hodowlane (pstrąg, karp) – obfitują w witaminy, mikroelementy również inne składniki odżywcze. Jakie spośród nich karmić i dlaczego? Poznaj powody, dla których warto urozmaicić jadłospis, wprowadzając do niego ryby morskie i słodkowodne.

Poznaj Najważniejsze Punkty Odżywcze Te W Rybach

Spożycie ryb w Polsce – mimo coraz większej otwartości na nowoczesne smaki, a ponadto będącej świadomości zdrowego odżywiania – jest jeszcze małe. Przeciętny Polak wypija ok. 13 kg ryb rocznie, podczas gdy Japończyk blisko pięć razy dużo. Dietetycy zalecają, aby jeść ryby nawet 2-3 razy w tygodniu – ze powodu na ich wartość zdrową i prozdrowotną. Jakie składniki można wykryć w rybach?

Kwasy omega-3
W rybach morskich te są m.in. nienasycone kwasy tłuszczowe omega-3. Leczenie tych ruchów na system pomocny istnieje nie do przecenienia: rozpocząwszy od dobrego wpływu na działanie rozwoju układu nerwowego, poprzez łagodzenie stanów zapalnych, przeciwdziałanie miażdżycy i zakrzepom, aż po regulowanie poziomu cholesterolu i trójglicerydów we natur. Coraz częściej przywiązuje się kwasy omega-3 z działaniem antydepresyjnym, i choćby z profilaktyką nowotworów.

Mikro- i makroelementy
W rybach znajdziemy m.in.:

fosfor (bierze wkład w procesach regeneracyjnych),
selen (jest robienie antyoksydacyjne i chroni komórki przed działaniem wolnych rodników),
jod (wspomaga prawidłowe działanie tarczycy),
fluor (myśli o stan kośćca i rozwija zęby).
Również w ciele ryb te są witaminy: A, E i C. Przedstawia ono więcej dobre źródło witaminy D, która stanowi szczególnie aktualna w życiu homeostazy organizmu, pyta o jego siłę a planuje związek z dobrą czynnością układu hormonalnego.

Potrzebne białka i aminokwasy
Mięso ryb wyróżnia się dużą ilością białka i lizyny, cysteiny i metioniny, czyli aminokwasów niezbędnych ludzkiemu organizmowi, i poprzez niego niewytwarzanych. Odznaczają się wysoką strawnością dodatkowo są brane w blisko 90%. Traktuje toż skuteczny nacisk na wszystek stan odżywienia organizmu – i przy tym płaci budowę mięśni, produkcję kolagenu, poprawia koncentrację.

zobacz również Poznaj najważniejsze składniki odżywcze obecne w rybach

0 0 vote
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments